Celosvetové ekumenické spoločenstvo ľudí s mentálnym postihnutím, ich rodičov a priateľov
 
 
 
 
 
 
Viera a Svetlo sa zakladá na presvedčení, že každý človek s mentálnym postihnutím je plnohodnotnou osobou so všetkými právami ľudskej bytosti: predovšetkým právom byť milovaným, uznávaným a rešpektovaným pre seba samého, má mať právo voľby, právo na potrebnú pomoc pre rast vo všetkých oblastiach ducha i tela. (Charta II, 1)

Novinky

Dovolenka na Škutovkách 2017
(Slovensko, 1.10.2017)

Záver leta patril našej, všetkým dobre známej, dovolenke na Škutovkách. V dňoch 21. – 26. augusta 2017 sme na Liptove prežili týždeň so svätým Martinom. Čas sme využili na spoločného zdieľania sa, oddych, rôzne hry a aktivity, rozhovory a duchovnú posilu. Keďže Liptov patrí do Spišskej diecézy, ktorá slávi Jubilejný rok sv. Martina, navštívili sme aj stredoveký kostolík zasvätený sv. Martinovi v Martinčeku. Podobne ako sv. Martin sme sa aj my učili počas tohto týždňa vidieť v druhých – najmä v inak obdarovaných – samého Krista, ktorý povedal: „Čokoľvek ste urobili jednému z mojich najmenších, mne ste to urobili.“ Vďaka Ti Pane za krásny spoločný čas. .... Viac fotiek nájdete v albume....
 

Národná rada Nitra 2017
(Slovensko, 20.8.2017)

V dňoch 7.-9.7.2017 sa vedúci spoločenstiev a niektorí priatelia streli na Národnej rade v Nitre. Tento čas sme využili na radenie sa, plánovanie, vymýšľanie zlepšovákov a hlavne sme mali radosť, že sme spolu. Pracovné nasadenie a dlhé rozmýšľanie nám skrášľovali aj naše vierosvetlácke detičky - Martinko, Eliška, Janíčko. Sme radi, že sme mohli byť účastní aj spoločných svätých omší spolu so sestričkami(Panny Márie Kráľovnej apoštolov), ktoré nás prichýlili v ich dome. Opäť sme si potvrdili, že sme vierosvetlácka rodina v ktorej sa oplatí byť. A vy sa máte tešiť na to čo sme poplánovali. :)
 

púť do Marianky 20.5. 2017
(Slovensko, 29.5.2017)

Bratislavské spoločenstvá spolu s Pezinským sa v mesiaci Panny Márie stretli na púti v Marianke. Ďakovali sme Panne Márii za jej ochranný plášť, ktorý drží nad našimi spoločenstvami. Brat Marek nám na svätej omši pripomenul aké dôležité je stále znova a znova, vo všetkých situáciách DôVEROVAŤ Pánu Bohu - veď On sa o všetko postará! Vďaka ti Panna Mária za krásny čas pri tebe, spolu s našou vierosvetláckou rodinou. :) ... fotky nájdete v albume...
 

Katimavik 2017
(Slovensko, 16.5.2017)

Už tradične sa každý rok stretávame na našej víkendovke v Častej Píle - na Katimaviku. Tento krát v dňoch od 21.- 23.4. 2017. Téma bola "Zjavenia Panny Márie vo Fatime - dar pre celý svet." Cez túto tému a prednášky, ktoré si pripravila naša národná koordinátorka Janka sme si pripomenuli 100. výročie zjavení Panny Márie vo Fatime. Okrem prednášok sme sa cez ranné modlitby preniesli na horu Cova da Iria spolu s Františkom, Luciou a Hyacintou, súťažili sme na olympiádie, poriadne si zatancovali na discotéke, pochutili na špekačkách a zažili opäť krásny spoločný čas. Katimavik je vždy krásne miesto stretnutia sa, rozdania si úsmevov, objatí a hlavne vedomia, že sme svoji Vierosvetláci. Už teraz sa tešíme na to čo nám prinesie budúci Katimavik. :) Fotky nájdete v albume :)
 

Pozvánka na KATIMAVIK 2017
(Slovensko, 12.3.2017)

Srdečne vás pozývame na Katimavik, čo po eskimácky znamená „miesto stretnutia“. Počas spoločného víkendu chceme opäť zažiť nezabudnuteľné stretnutie plné radosti, modlitby, športu, zábavy a priateľstva.
Kedy:od piatku 21. apríla. 14:00 - do nedele 23. apríla 2017. 
Kde: v rekreačno-misijnom stredisku PRAMEŇ blízko Častej (neďaleko Modry) ako po minulé roky.
Cena je pre študentov a inak obdarovaných 20EUR, pre ostatných 25EUR.
Termín prihlášok je do 9.4.2017.
Prihlasovať sa môžete u Ľudky Gebauerovej – lgebauerova@pcrevue.sk, 0903 / 223 621 TEŠÍME SA NA VÁS :)


[Stiahnuť prílohu]